PDF Print E-mail
Friday, 04 September 2009 09:40
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 

Ропуха зелена (Bufo viridis)  
 
Чи не знаходите ви, що забарвлення цієї жаби вельми схоже на плямисту уніформу солдата спецназу? Від своєї сірої родички вона відрізняється  ще і набагато меншими розмірами (довжина тіла 7,5-9 см), привабливішим голосом, а головне - більшою стійкістю до посушливого клімату.

З останньої причини жаба зелена, на відміну від сірої, була повсюдно поширена на Нікопольщині за часів Дніпровських плавнів. Не є вона рідкісною і зараз. У 2000-2009 рр. були відмічені випадки, коли жаби зелені відкладали свою ікру  прямо в басейнах, розташованих в дворах  жителів Лапинки і Новопавлівки (райони м. Нікополя, де велика частина житлових будівель відноситься до приватного  сектора).

Від зимівлі жаби зелені прокидаються в кінці березня - початку квітня, після чого відразу ж відправляються у воду для розмноження.

В цю пору року  їх можна побачити в найрізноманітніших водоймищах: у ставках, мілководих озерах, в бухтах, розташованих на березі Каховського водосховища, навіть в канавах. Кожна самка відкладає до 12000 ікринок. Ікра у вигляді двох довгих слизистих шнурів (ікринки розташовані рядами) завтовшки з олівець, прикріпляється до водних рослин. Через 2-4 дні на світ з'являються маленькі чорні пуголовки, які через 2 місяці перетворюються на молодих жаб.

Ворогами зеленої жаби є гадюки, вужі, людина. Вона чудово захищена від хижаків отруйними виділеннями шкірних залоз. Правда, отруїтися її отрутою можна лише добре пожувавши амфібію. Під час розмноження (а також іноді літом і осінню) можна почути мелодійний дзвінкий голос зеленої жаби: "Люр-люр-люр". Ближче до осені він стає грубішим і звучить як: "Ірр-рр".
Улюбленою їжею цієї корисної і чарівної істоти є черв'яки, павуки, жуки, клопи, гусениці, мурашки.

На зимівлю жаба зелена ховається в другій половині жовтня, на суші. Часто притулками їй служать щілини між каменів.


Цікаві факти

Живучість пуголовків зеленої жаби перевершує усіляке розуміння - вони здатні виживати в діапазоні температутр від +1о С до +45о С.

 
 
 Фото: www.reptilesearch.com
 
 
 Фото: www.upload.wikimedia.org
 
 
 Фото: www.k41.pbase.com
 
 
 Фото: www.i.pbase.com
 
 
 Фото: www.club100.net
 
 
 Фото: www.hlasek.com
 
 
Фото: www.club100.net
 
 
Фото: www.image48.webshots.com

 

Голос ропухи зеленої:    

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

Дізнатися біьше про ропуху зелену Ви можете тут:

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Last Updated on Sunday, 26 December 2010 16:41
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting