Щиро вітаємо Вас та Ваші родини з наступаючим 2012 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік та Різдво - це усіма нами з дитинства улюблені дні, наповнені світлом свята спільної радості, веселощів, очікування чудес і казки, душевного тепла і надії.
Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей і відкриттів, перемог і досягнень, збагатив нас новим професійним та життєвим досвідом.
Від усієї душі бажаємо Вам великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній рік виправдає усі Ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток й добробут Вашим сім'ям. Нехай панують у Ваших домівках мир, взаєморозуміння та любов!
Нехай Новий рік буде щедрим для Вас на цікаві плани та творчі успіхи, принесе із собою смак нових перемог, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення.
Завжди з Вами, колектив бібліотечно-інформаційного центру "Слово"
У ці дні ми підготували для Вас, наші дорогі друзі, чудові новорічні подарунки. Найближчим часом тільки на нашому сайті Ви можете познайомитися з цілим рядом цікавих та захоплюючих матеріалів.
УВАГА!!! АНОНС!!!
Чи знаєте Ви, що «золота лихоманка» була не лише у Північній Америці?
Повідомлення про знайдені археологом Іваном Зебєліним неподалік від Нікополя скарби Скіфського царя викликали справжню «золоту лихоманку». З усіх куточків Російської імперії на Південь відправились самодіяльні дослідники та відверті авантюристи. Нелегальний пошук скарбів набирав всебільший розмах. «Золота лихоманка» продовжувала уносити нові жертви... Читайте нові глави «Золота лихоманка» та «Чортомлик сьогодні» у статті Сергія Торопа «Скіфський курган Чортомлик». Вас очікує захоплююча розповідь, проілюстрована ексклюзивними малюнками автора.
Чи відомо Вам, що питання про відкриття на Микитиному перевозі митниці викликало суперечки між ведучими державами того часу?
Таємні міждержавні інтриги, війни, епідемія чуми і славні сторінки розвитку торгівлі в нашому краї в середині та наприкінці XVIII ст. провсе це читайте у новій статті Сергія Торопа «Микитинська митниця».
Як Ви гадаєте, де в дійсності знаходився центр Запорозького козацтва?
Нажаль, поряд з історією завжди існувала історична міфологія, яка нічого спільного зі справжньою історією ніколи не мала. Сьогодні на цей острів з усієї України привозять тисячі туристів. Тут проходять державні свята та зроблена реконструкція Запорозької Січі. Відомий кінорежисер Володимир Бортко використав ці місця у якості великого знімального майданчика для кінофільму «Тарас Бульба». Але, чи в дійсності тут знаходився центр Запорозького козацтва? Про створення історичного міфу сучасності читайте у статті Ігора Анцишкіна «Хортиця - великий міф України».
Ви хочете більше дізнатися про історію України, але у Вас бракує часу для читання?
Ми завжди раді прийти Вам на допомогу. Пропонуємо Вам добірку audio-статей доктора історичних наук, професора кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянської академії», завідувача відділу пам'яток княжої та козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського, о. Юрія Мицика.
Як створити у своєму домі атмосферу Новорічного свята?
Хай Новий рік ввійде, як казка,
У вашу затишну оселю
Й наповниться вона теплом і ласкою,
Достаток килимом постелиться.
Зоря Різдва, мов світло ліхтаря,
Нехай веде вас до Христа,
І у вашім домі хай царять
Здоров’я, радість, доброта.
До 80-річчя створення Дніпропетровської області
Для тих, хто хоче більше дізнатися про сьогодення нашого славетного скіфського та козацького краю пропонуємо нові розділи: «Історія міст і сіл Нікопольщини» і «Почесні громадяни м. Нікополя».