PDF Печать E-mail
05.07.2009 01:43
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 

Жаба гостроморда (Rana Arvalis)

Одного разу в бухті рятувальної станції, неподалік від дитячого пляжу (стара частина м. Нікополя), з’явився привид. Водолаз, який першим побачив його, навіть не повірив своїм очам. На камені біля причалу сиділа яскраво-блакитна... жаба. В останніх променях лагідного сідаючого сонця її забарвлення віддавало перламутровим відтінком. А у воді вона й зовсім здавалася флюоресцируючою потойбічною істотою... Звичайно, нічого містичного у невеликій бухті не відбулося – водолаз просто спостерігав появу дуже рідкісної в нашій місцевості жаби гостромордої, самець якої у період розмноження набуває такого „незвичайного” для усього жаб’ячого племені вигляду.
 
Жаба гостроморда – невелика істота, довжина тіла якої коливається у межах 5-7,5 см. Розповсюджена вона у лісовій та лісостеповій зонах України, а південніше зустрічається лише по долинах великих річок. Навіть у часи Дніпровських плавнів вона зустрічалася на Нікопольщині спорадично. Від інших жаб її можна відрізнити за такими прикметами: верх тіла – коричневий, з темними плямами; низ – жовтувато-блідий; на очах – „бандитська маска”. Ця жаба, як правило, веде денний спосіб життя. Усе її життя практично повністю проходить на суші (на полях, луках) й тільки для розмноження вона перебирається у водойми. Навесні можна почути голос гостромордої жаби: тихе „ко-ко-ко”. Ікру самка відкладає грудками. Кількість ікринок коливається від 500 до 2500. Через 3 тижні з’являються пуголовки, які приблизно через 2,5 місяці перетворюються на жабенят.

 
 
Місце спостереження жаби гостромордої у м. Нікополі (2006 рік)
 
Живиться жаба гостроморда комахами, переважно жуками. У цього крихітного створіння природи дуже багато ворогів – хижі птахи, вужі, гадюки, ласки, лисиці, куниці, борсуки, їжаки. Нерідко їдять їх і озерні жаби! Після останнього „бабиного літа”, у жовтні, жаби гостроморді ховаються на зимівлю, яка триває до березня.

 


Цікаві факти

У оболонці ікринок жаби гостромордої міститься особлива сполука, яка знищує найпростіших удвічі сильніше карболової кислоти.


 
 
Фото: www.southural.ru
 
 
 Фото: www.aquarium-fish.ru
 
 
Фото: www.pakor.fotopage.ru
 
 
Фото: www.zarya.sitecity.ru

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

Дізнатися більше про жабу гостроморду Ви можете тут:

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове 
Обновлено ( 10.09.2009 03:58 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting