20.09.2009 14:10 | |||
There are no translations available.
Тороп С.О. Біолог м. Нікополь, Україна Біографія Малюнок автора Матеріал надано в авторській редакції
Синиця велика (Рarus major)
Синиця велика – найбільша з наших синиць (розміром більше горобця), яку часто, особливо взимку, можна побачити по сусідству з житлом людини. Її легко впізнати по яскраво-жовтих грудях з подовжньою чорною смугою, яка, спускаючись з чорного горла, ніби довга «краватка» (у самок вона коротша) додає птахові вельми інтелігентну зовнішність. Інші «особливі прикмети» синиці великої: чорна (з металевим блиском) голова, яскраво-білі щоки, оливково-зелена спина. Оселяється вона усюди, де є дерева. За часів Дніпровських плавнів ці птахи зустрічалися у нас скрізь. Повсюдно вони зустрічаються в промисловому Нікополі і сьогодні.
Весняну пісню самців синиці великої неможливо сплутати ні з якою іншою: «Ци-ци-фі, ци-ци-фі, ци-ци-фі» або «Ци-фу, ци-фу» (повторюється багато разів). Своєрідні позивні цих птахів (дзвінка трель, що закінчується тріском) звучать як: «Синь-синь-синь!» або «Пінь-пінь-пінь-пінь-пінь-тарррра». Своє гніздо синиця велика ховає в дуплі. Деякі синиці можуть влаштовувати його також у старих шпаківнях, в тріщинах будинків, в старих гніздах великих птахів, а іноді навіть в норах. Мені відомий навіть випадок, коли синиці звили гніздо у покинутій поштовій скриньці. У якості будівельного матеріалу вони використовують корінці, всілякі травички, мох. Потім гніздо ретельно вистеляють шерстю та пір'ям. Зазвичай у цих птахів буває 2 кладки. Перша кладка – 10-14 (іноді 15) білих, з червоно-коричневими плямами, яєць (в кінці квітня).
Менш ніж через 2 тижні з'являються пташенята, які через 3 тижні залишають гніздо. Синиця велика - дуже рухомий птах. Те, як вона під час пошуку їжі підвішується вниз головою або спиною, дозволяє впізнати її на значній відстані. У теплу пору року синиця харчується комахами і павуками, взимку – насінням рослин.
Фото: www.naturephoto-cz.eu
Фото: www.upload.wikimedia.org
Фото: www.farm1.static.flickr.com
Фото: www.img12.nnm.ru
Фото: www.hidephotography.com
Фото: www.images.google.com.ua
Фото: www.nature.com
Фото: www.images.google.com.ua
Фото: www.chornobyl.in.ua
Фото: www.gardensafari.net
Фото: www.zoldklub.hu
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.
Дізнатися більше про синицю велику Ви можете тут:
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
|
|||
Обновлено ( 15.12.2010 17:30 ) |