PDF Печать E-mail
11.10.2009 03:13
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна
Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 


Ласка (Mustela nivalis)

Не дивлячись на свою назву, цей маленький звір відомий всім своєю підступністю, кровожерливістю і зухвалими нападами. До речі, своє ім'я лютий хижак отримав завдяки здатності лазити («ласка» - від слова «лазити»). Ласка – один з рекордсменів в царстві тварин по частині розбою. Вона здатна нападати на мишей, полівок, кроликів, кротів, курей, куріпок, жайворонків й інших дрібних птахів, жаб, змій (зокрема, і гадюк), молюсків і комах. Свою нору агресивна хижачка, як правило, влаштовує в житлах вбитих мишей і полівок! Ласка активна круглий рік, майстерно плаває, вправно лазить по деревах, відмінно бігає. При зустрічі з людиною вона зовсім не поспішає втекти, а загрозливо встає на задні лапи.

Тіло ласки, витягнуте в довжину, складає 18-25 см. У цього звіра маленька голова, вусата мордочка, невеликі, закруглені і широкі вуха. Ноги і хвіст – короткі. У нашій місцевості у ласок круглий рік рудувато-бурий верх і абсолютно білий низ. У північніших районах, усе хутро ласок, включаючи і хутро хвоста, взимку стає білим. На полювання ласка частіше виходить вночі, але вона може бути активною і вдень. Один раз на рік (у травні-липні) самка народжує 4-9 дитинчат. Ласка була одним з типових мешканців Дніпровських плавнів. Не є вона рідкісною на Нікопольщині і сьогодні.

 
 
Місця розповсюдження ласки у Дніпровських плавнях (XIX – поч. XX ст.)
 
 
 
 
Місця розповсюдження ласки на території Нікопольського району (2000-2009 рр.)
Увага!
Ласка, не дивлячись на свої кровожерні схильності, дуже корисна істота. Ніхто краще за неї не вміє полювати за шкідливими для сільського господарства польовими мишами.

 
 
Фото:  www.talks.guns.ru
 
 
 
Фото: www.kovshov.ru
 
 
Фото: www.greece-eco-tour.ucoz.ru
 
 
Фото: www.harp.valor.ua
 
 
Фото: www.nikon-club.com.ua
 

 
Фото: www.fotki.yandex.ru
 
 
Голос ласки:    

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.


Дізнатися більше про ласку Ви можете тут:

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Обновлено ( 26.12.2010 16:32 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting