PDF Печать E-mail
29.06.2010 16:05
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна
Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції
 
 
Бичок-кругляк (Gobius melanostomus)

Короткувате та товсте тіло, тупа та округла голова, практично обернені догори очі, м'ясисті губи ... Так коротко можна описати зовнішній вигляд бичка-кругляка, який іноді досягає довжини 25 см. Щоправда такі великі бички в Каховському водосховищі, здається вже не зустрічаються, а ось у часи Дніпровських плавнів неподалік від Новопавловки (нині - один з районів міста Нікополя) одного разу був навіть зловлений екземпляр, довжина тіла якого складала 26,2 см. Слід зазначити, що в колишні часи ці риби ніколи не користувалися серед справжніх рибалок великою повагою, а ловом їх, частіше заради забави, зазвичай займалися хлопченята. Зловлених на Дніпрі бичків нерідко просто віддавали котам, або їх використовували як насадку. До речі, бички досить живучі та можуть довго жити на гачку.

У кінці першого спинного плавника бичка-кругляка знаходиться велика темна пляма овальної форми. Завдяки дуже широким і довгим грудним плавникам він часто досить жваво тікає від переслідування та наздоганяє здобич. Зустрічається кругляк як на піщаному, так і на змуленому, навіть кам'янистому дні. Забарвлення цього бичка переважно буро-сіре, з великими темними плямами на боках. Під час нересту самець набуває чорного забарвлення зі світлою окантовкою країв анального, хвостового і другого спинного плавників. Він завчасно вириває в піску під каменями, корчами, гілками дерев, які впали у воду й іншими підводними предметами невелику ямку та очікує самку. Нерест відбувається в квітні-червні, найчастіше на мілководих прибережних ділянках водойм. У підготовлену самцем ямку самка відкладає ікру, яку самець охороняє аж до появи личинок (протягом 4-5 тижнів).

Їжа бичка-кругляка дуже різноманітна та не обмежується дрібними водяними організмами та їх личинками. З великим задоволенням він поїдає дрібних молюсків, ікру і мальків інших риб.

 

Цікаві факти

В наші дні, присвячені тваринам і рослинам пам'ятники вже з'явилися в багатьох містах і країнах. А у місті Бердянську не так давно був відкритий пам'ятник... бичкові-годувальникові.
 
 
Пам'ятник бичкові-годувальникові. м. Бердянськ (Україна)
 

 
 
 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.

Дізнатися більше про бичка-кругляка Ви можете тут:
 
 
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Обновлено ( 01.07.2010 16:54 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting