![]() |
![]() |
![]() |
Sunday, 05 April 2009 00:17 | |
There are no translations available.
Дрок Євген
Олешківські піски
(Раллі-рейд на мотоциклах класу Ендуро)
Клуб «МОТО-Р Нікополь» розширює свої можливості, приєднавшись до Раллі-Марафону на мотоциклах, чим і підтверджує свою назву. З 24 по 29 вересня 2008 року на просторах Херсонської області пройшов ралі-марафон на мотоциклах класу Ендуро. Організатором цієї дії, як знаюча людина, яка не раз бувала в Олешківських пісках, виступив харків'янин Олексій Пилипенко - мандрівник в душі і програміст в житті. За що йому величезна подяка від всього колективу нашої організації.
![]()
Основним завданням рейду було: у чотириденний термін (день на доставку тіл у Херсонську область не беру до уваги) проїхати від м. Цюрюпинська
![]()
до краю Кінбургської коси і назад.
![]()
Дорога Льохи з Харкова до Дніпропетровська, звідти з Максом і Віталіком до Нікополя, а звідти зі мною до Цюрюпинська не враховується. При тому, обов'язково відвідуючи контрольні місця, які, хлопці забили в GPS ще удома. Загалом, маршрут склав близько 800 км.
![]() ![]()
Маршрут раллі-марафону Нікополь - Олешківські піски
![]()
Збільшений масштаб карти маршруту раллі-марафону Нікополь - Олешківські піски
Звичайно, людина, яка сидить вдома скаже: «Що таке 800 км за 4 дні?». Звичайно нічого, якщо їхати по асфальту! Багато хто, напевно, буде здивований, якщо я вам скажу, що близько 700 км пролягли піщаними дюнами, пляжами, лісовими просіками, де теж пісок.
![]() ![]() ![]()
Скрізь пісок! Там є пустеля 40 км шириною і 150 км завдовжки, з водними бродами...
![]()
порослими степами...
![]()
і вузькими лісами. Середня швидкість, іноді, максимум досягала близько 30 км/ч. За весь рейд, найскоросніша ділянка була на прибою Кінбургської коси, де швидкість досягала 80, а іноді 90 км/ч, але це було не довго.
![]() ![]()
У нашій команді було 5 чоловік: Макс (м. Дніпропетровськ) на HONDA 250,
![]()
Олекса (м. Харків) на HONDA 250,
![]()
Саша (Крим) на HONDA 250,
![]()
Віталік (м. Дніпропетровськ) на YAMAHA ХТ600
![]()
і я (м. Нікополь) на BMW 650.
![]() Це були божевільні 4 дні, протягом яких кожен відчув на собі допомогу приятелів. Заривалися в пісок шестисотки…
![]() ![]()
Через кермо літали двісті п’ятидесятки…
![]() ![]()
Загалом, небезпеки вистачало...
![]() ![]()
Особлива небезпека була на АЗС в якійсь глухомані, де бабка наливала паливо з відра, а в іншому місті апарат нагло не доливав, а може то був «казнённый заправщик», якого казнили ще підлітком.
![]()
На карті надибали село БУРКУТИ, напевно назване в честь нашого друга з Москви, Воркуна.
![]()
Найголовніше, що без допомоги товаришів і GPS - шансів ніяких. Дефіцит води позначався на всіх - тільки попити, навіть вмиватися нічим. Але Макс пояснив, що дводенна грязюка відпаде сама, особливо на трясучках. Всі заспокоїлись! І тут нарвалися на військовий полігон, по GPS - це центр пустелі.
![]()
Одразу думали, що тут якийсь місцевий Усама Бен Ладен керує своїми рекет-гангстерами. Як з’ясувалось - ні, справжні вояки. Набрали у них води. Це були сапери, які витягували не вибухнувші авіаційні бомби. Їх там валом, але боятися нічого, на глибині двох метрів вони безпечні.
![]()
І насправді - це місце є діючим полігоном військових. В Олеші я відчув, що пісок буває різний: щільний...
![]()
в'язкий...
![]() ![]()
сипкий і м'який. Зрадницькі, небезпечні дюни чекали плавним заїздом на них, але різким обривом з іншого боку.
![]()
Одного разу я трохи не перекинувся на швидкості з 3-х метрової дюни. Встиг зупинитися, але сів на «пузо», довелося розкопуватися.
![]()
Інший раз загруз в болоті переднім колесом...
![]()
Пообіцяв, що такого більше не буде і... одразу ж зарився заднім,
![]()
а 190 кілограмовий апарат (плюс ще близько 30 кг багажу ) витягнути не легко, навіть втрьох.
![]() ![]()
Відсутність АЗС примусила нас взяти на борт по 4 л палива. А оскільки по піску особисто у мене витрата палива доходила до 11 л на сотню, то особливого спокою не було. Зате нагородою був вечір в бівуаці…
![]()
Вечеря біля вогнища, яке ніяк не хотіло розгоратися, але Макс пригадав старий дідівсьский спосіб линути бензину…
![]() ![]() ![]()
Розповіді про проведений день та маса вражень. До речі, жоден пакет, пляшка або банка не були викинуті у лоно природи. Все упаковувалося і відвозилося до транзитних населених пунктів і там викидалося в сміття. Це були незабутні дні, які після півроку пам'ятаються, як зараз. Загалом, це словами не передати, треба там знаходитися та відчути. Тому закликаю, пересідати з дорожніх мильниць на реальні апарати подвійного призначення і куштувати справжній смак життя! Стежте за новинами на сайтах: www.mototravel.info та www.moto-r.org Є 12-и хвилинне відео про цей похід, заходьте і дивіться! Не байдужі, ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Дізнатися більше про Олешківські піски Ви можете тут:
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
|
|
Last Updated on Wednesday, 17 March 2010 13:37 |