![]() |
![]() |
![]() |
Дніпровські плавні - Тваринний світ | |||||||
13.05.2009 13:59 | |||||||
There are no translations available.
Тороп С.О. Біолог м. Нікополь, Україна Біографія Малюнок автора Матеріал надано в авторській редакції
Полівка водяна (Arvicola terrestris)
![]()
Трохи більше 50 років тому, після будівництва Каховського водосховища, вони стали достатньо рідкісними і, навіть, зникаючими у нашій місцевості. Частково це можна пояснити забрудненням води, викидами промислових підприємств Нікополя та інших індустріальних міст. Але головна причина криється у завезенні з Північної Америки ондатри (Ondatra zibethicus), екологічно близького виду, яка досить швидко розповсюдившись розпочала витісняти полівку водяну.
![]()
Місця розповсюдження полівки водяної у часи Дніпровських плавнів (XIX-поч. ХХ ст.)
Довжина тіла полівки водяної 16-18 см. Зовні вона досить схожа на пацюка сірого (дуже розповсюдженого нині, дякуючи стихійним звалищам сміття, по берегах Каховського водосховища), але відрізняється від останнього коротким (приблизно до половини довжини тіла) хвостом, короткими і малопомітними вухами, дещо притупленою мордою. Хутро на спині у цього виду темно-буре, черево завжди світліше від спини. Полівка водяна активна протягом усього року. Зиму вона проводить у норі, яку риє на березі водойми. Біля кожної нори можна побачити невеликі викиди землі, дуже схожі на ті, що залишають після себе кроти. Розповсюджується полівка водяна 3-4 рази на рік. Через 3 тижні після парування народжується 5-6 (іноді до 11) малят, які стають дорослими лише на другому році життя. Основна їжа цих тварин – зелені частини та коріння рослин, які ростуть по берегах водойм. Вони можуть також гризти кору дерев, за що їх у часи Дніпровських плавнів вважали злісними шкідниками садів.
![]()
Поширення полівки водяної на території Нікопольського району (2000-2008 рр.)
Останні знахідки полівки водяної на території Нікопольського району: Панські кручі, район с. Капулівки (2000 р., 2001 р., 2007 р.), долина річки Базавлук (2004 р.); Новопавлівка (район м. Нікополя) (2008 р.).
Довідка Люди досить часто плутають між собою мишей та полівок, справді досить схожих не тільки своїми розмірами, але й зовні. Відрізняє цих тварин притуплена морда (1), короткий хвіст, до половини тіла (2), та не такі стирчаті, як у мишей вуха (3). ![]()
Миша
![]()
Полівка
![]()
Фото: www.farm1.static.flickr.com
![]()
Фото: www.arkive.org
![]()
Фото: www.farm3.static.flickr.com
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П. Дізнатися більше про полівку водяну Ви можете тут:
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
|
|||||||
Обновлено 10.09.2009 04:02 |